Miks, kas ja kuidas hooldada joogipudelit?

Hooldamata korduvkasutatav joogipudel võib peita endas erinevaid mikroobe ja baktereid. Ideaalne joogipudeli hooldamine peaks toimuma iga päev... 

Korduvkasutatavad joogipudelid on keskkonnale parem valik, kui ühekordsest plastikust joogipudelid. Lisaks on korduvkasutatavad joogipudelid palju stiilsemad, head tervisele, aitavad säästa raha ja teevad vedeliku tarbimise väga mugavaks.
 
AGA, et korduvkasutatav joogipudel täidaks kõiki neid eelnevalt mainitud omadusi, on vaja tema eest kindlasti ka hästi hoolitseda – õigesti puhastada! Hooldamata korduvkasutatav joogipudel võib peita endas erinevaid mikroobe ja baktereid. Ideaalne joogipudeli hooldamine peaks toimuma iga päev.
 
Joogipudelit on soovitatav puhastada peale iga kasutamise korda. Loputada kuuma veega, eriti kui kasutatada mõne muu, kui vee tarbimiseks või lisada veele juurde tilk nõudepesuvahendit ja pesta pudeliharjaga joogipudeli sisemus ja suu. Peale nõudepesuvahenidga pesu, loputage joogipudel kindlasti hoolikalt veega.  
 
Juhul, kui joogipudelit on nõudepesumasinas ohutu pesta (kontrollige hooldusjuhiseid joogipudeli siltidelt või meie kodulehelt), asetage see nõudepesumasina ülemisele restile ja valige kuumim vesi.
 
Põhjalikuks puhastamiseks soovitame lisada joogipudelisse äädikat, vett ja söögisoodat. Laske segul joogipudelis üleöö siesta ja loputage korralikult kuuma veega. Juhul, kui see tundub natuke keeruline, siis meie e-poest on leitav EQUA brändilt joogipudeli puhastamise komplekt! Leitav on siit!
 
Kõige olulisem joogipudeli pesemise juures – kuivatamine! Kuna bakteritele meeldib niiske keskkond on soovitatav jätta joogipudel kuivama tagurpidi pesurestile, ilma joogipudeli korgita. Vastasel korral loob lõksu jäänud niiskus ideaalse keskkonna mikroobide tekkimiseks.
 
Ärge unustage pesta ka joogipudeli korki. Juhul, kui joogipudeli kork vajab uuendamist, siis vaadake meie kodulehel "Lisatarvikute" lehele. Sealt leiate lisakorke kõikidele müügil olevatele joogipudelitele.
 
Allikad: 24Bottles, EQUA, health.com

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Mõned meie näpunäited joogipudeli valimisel

Järgmine

Miks korduvkasutatav joogitops?

Jaga seda artiklit