Millisest materjalist joogipudelit valida?

Tänases postituses oleme välja toonud erinevate joogipudelite materjalide omadused, mida Potsku e-poest müügilt leiate. 
Korduvkasutatavad joogipudelid muudavad vedeliku tarbimise lihtsamaks ja mugavamaks, aitavad vähendada ühekordselt kasutatava plasti kasutamist ja lisaks praktilisusele, pakuvad ka stiilseid lahendusi.
Enamik joogipudelitest on valmistatud plastikust, roostevabast terasest või klaasist. Millisest materjalist joogipudelit siis ikkagi valida?
 
Klaas - kuna klaas on valmistatud looduslikest materjalidest, siis pole ohtu, et anorgaanilised kemikaalid leostuks vedelikeks kuumutamisel või jahutamisel. Klaas ei kipu liiga palju joogi maitset mõjutama. Samas kipub klaas olema raskem, kui roostevabast terasest või plastist joogipudel ja võib puruneda kergemini. Klaasist joogipudel sobib paremini külmade jookide tarbimiseks ja on kõige lihtsamini taaskasutatav.
Plast - üldjuhul kõige soodsam valik korduvkasutatavate joogipudelite valikus. Enamik korduvkasutatavaid plastikust veepudeleid on valmistatud sellistest polümeeridest nagu polüpropüleen ja kopolüester, mis muudab need kergeks ja vastupidavaks. Kui kasutate plastikust veepudelit, isegi kui see on märgistatud BPA-vaba, tuleks seda käsitsi pesta, sest kuumtöötlemise ja abrasiivina kasutatava puhastusvahendi kombinatsioon võib plastikut lõhkuda.
Roostevaba teras - enamik metallist veepudeleid on valmistatud roostevabast terasest või alumiiniumist. Neid joogipudeleid on võimalik kasutada nii kuumade kui ka külmade jookide tarbimiseks - tavaliselt vastavalt 12 ja 24 tundi. Lisaks on roostevabast terasest joogipudelid väga vastupidavad ja väga kerge taaskasutada.
 
Kokkuvõtteks
Klaasist joogipudelid: Puhas vee maitse, kerge taaskasutada, stiilne kujundus
Plastist joogipudelid: kerged, ilusad ja lihtne puhastada
Roostevabad joogipudelid: Lihtsa, kuid ilusa disainiga, vastupidavad, praktilised (kuuma kui ka külma joogi jaoks)

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Potsku Eesti e-kaubanduse Liidu liige

Järgmine

Mõned meie näpunäited joogipudeli valimisel

Jaga seda artiklit